Logo Radio Łódź

560-lecie nadania praw miejskich Skierniewicom. Kapsuła czasu ukryta w złotym jabłku

Złote jabłko z listami skierniewiczan zostanie wmurowane w płytę rynku. Kapsuła zostanie otwarta za 40 lat, podczas 600-lecia miasta.

(Fot. Katarzyna Grabowska)

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców do tego, aby na chwilkę się zatrzymali i napisali list do siebie, do swoich dzieci i do  swoich wnucząt - mówi naczelnik wydziału kultury i promocji urzędu miasta, Anna Wolińska. - To dobry moment, żebyśmy się zatrzymali i zastanowili, jak będziemy wyglądali za 40 lat i jak zmieni się nasze miasto.

Kapsuła czasu w kształcie złotego jabłka otwarta zostanie za 40 lat. Przez ten czas klucz do niej znajdować będzie w gabinecie prezydenta. - Ta kapsuła będzie wmurowana w płytę rynku naszego miasta i przykryta specjalnym szkłem - informuje prezydent Krzysztof Jażdżyk. - Listy z kapsuły zostaną otwarte dopiero podczas obchodów 600-lecia miasta. 

Listy można pisać do 19 października. Miasto przygotowało dla mieszkańców oznakowane koperty i papier listowy. Można je odbierać w urzędzie miasta i placówkach kultury.

×
Kolizja czterech samochodów przy ul. Pabianickiej na wysokości numeru 108 w Łodzi. Policja poszukuje sprawcy. Droga będzie jeszcze przez jakiś czas zablokowana | Ulicą Piotrkowską przemaszerowali wolontariusze, którzy symbolicznie ogłaszając otwarcie tegorocznej bazy rodzin Szlachetnej Paczki | Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, promował w Łodzi swoją nową książkę "Petarda. Historie z młotem w tle”, która niedawno trafiła do księgarń w całej Polsce. Paweł Fajdek odwiedził także Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi, któremu przekazał kilka pamiątek | Sting I Shaggy wieczorem wystąpią w Atlas Arenie. Były lider The Police wspólnie ze słynnym raperem promują wydaną w tym roku płytę 44/876. Nie zabraknie też przebojów obu muzyków z ich solowych karier | Teraz! Nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus. 9 grudnia w Warszawie ma odbyć się konwencja założycielska nowej partii, która ma koncentrować się na gospodarce i społeczeństwie | Policjanci z Bełchatowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy upili alkoholem dwuletnie dziecko | Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo łodzianki | Grzegorz Schreiber kandydatem PiS na marszałka województwa łódzkiego
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką