Logo Radio Łódź

Budują most przyjaźni - malują most w Sieradzu. Międzynarodowe Spotkania Młodzieży

Sport, zabawa, integracja to główne założenia młodzieżowej wymiany międzynarodowej w Sieradzu. Dziś (24 lipca) kończy się wizyta ponad 20 uczestników z miast partnerskich, którzy upamiętnili ją malując mural na moście nad Wartą.

(Fot. Marzena Grzelak-Plewińska)

Tak zwany "biały most" to symbol Sieradza, dlatego właśnie tu młodzi ludzie z niemieckiego Gaggenau i francuskiego Annemasse, zostawili ślad po międzynarodowym spotkaniu. Na jednej z betonowych podstaw, wspólnie z polskimi kolegami namalowali kolaż symboli narodowych, o którym opowiada Jette Binder z Niemiec. - Z jednej strony będzie symbol naszego miasta - gęś. Drugą stronę urządzają Francuzi, z nazwami naszych miast, a na końcu namalujemy nasze trzy flagi - wyjaśnia.

Młodzi ludzie spędzili w Sieradzu tydzień, ale poznali też wiele atrakcji turystycznych w regionie. - Główną ideą tej wymiany jest pokazanie, że mimo, iż mówimy w innych językach, trochę kulturowo się różnimy, mamy inne poglądy czy kolor skóry, to tak naprawdę jesteśmy do siebie bardzo podobni. To są młodzi, fajni ludzie i pokazujemy, że można się przyjaźnić - mówi Michał Sitarek z referatu promocji Urzędu Miasta Sieradza.

W przyszłym roku, sieradzka młodzież pojedzie na rewizytę do Francji.

(Fot. Marzena Grzelak-Plewińska)
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką