Logo Radio Łódź

Budują most przyjaźni - malują most w Sieradzu. Międzynarodowe Spotkania Młodzieży

Sport, zabawa, integracja to główne założenia młodzieżowej wymiany międzynarodowej w Sieradzu. Dziś (24 lipca) kończy się wizyta ponad 20 uczestników z miast partnerskich, którzy upamiętnili ją malując mural na moście nad Wartą.

(Fot. Marzena Grzelak-Plewińska)

Tak zwany "biały most" to symbol Sieradza, dlatego właśnie tu młodzi ludzie z niemieckiego Gaggenau i francuskiego Annemasse, zostawili ślad po międzynarodowym spotkaniu. Na jednej z betonowych podstaw, wspólnie z polskimi kolegami namalowali kolaż symboli narodowych, o którym opowiada Jette Binder z Niemiec. - Z jednej strony będzie symbol naszego miasta - gęś. Drugą stronę urządzają Francuzi, z nazwami naszych miast, a na końcu namalujemy nasze trzy flagi - wyjaśnia.

Młodzi ludzie spędzili w Sieradzu tydzień, ale poznali też wiele atrakcji turystycznych w regionie. - Główną ideą tej wymiany jest pokazanie, że mimo, iż mówimy w innych językach, trochę kulturowo się różnimy, mamy inne poglądy czy kolor skóry, to tak naprawdę jesteśmy do siebie bardzo podobni. To są młodzi, fajni ludzie i pokazujemy, że można się przyjaźnić - mówi Michał Sitarek z referatu promocji Urzędu Miasta Sieradza.

W przyszłym roku, sieradzka młodzież pojedzie na rewizytę do Francji.

(Fot. Marzena Grzelak-Plewińska)
×
Policjanci z Bełchatowa zatrzymali dwóch mężczyzn którzy upili alkoholem dwuletnie dziecko | Sieradzki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej planuje zebrać sto litrów krwi na stulecie odzyskania niepodległości | Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo łodzianki | Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, będzie w piątek dziś gościem salonu Empik w łódzkiej Manufakturze. Utytułowany polski lekkoatleta będzie opowiadał o swojej książce | Jarosław Kamiński z europejskim Oscarem za "Zimną wojnę" | Trzy ostatnie żubry ze stada w Smardzewicach pod Tomaszowem Mazowieckim zostaną uśpione. Od kilku lat, ta jedna z najstarszych i najbardziej cenionych hodowli w kraju, zmagała się z groźną dla tych zwierząt gruźlicą | Grzegorz Schreiber kandydatem PiS na marszałka województwa łódzkiego | Przetarg na budowę S14 na odcinku Teofilów-Słowik unieważniony? Ostatni z oferentów ma czas do 16.11, by uzupełnić dokumentację | Łódź z rekordowym budżetem w 2019 roku. Władze Łodzi zapowiadają, że w przyszłym roku dochody mają sięgnąć prawie 4,5 mld zł, a deficyt 227 mln
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką