Logo Radio Łódź

Łódź bliżej Expo 2022? Ambasadorowie 26 krajów zwiedzają nasze miasto [ZDJĘCIA]

Ambasadorowie z 26 krajów, z całego świata, przyjechali do Łodzi na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To kolejne spotkanie, które ma przekonać inne państwa do głosowania na nasze miasto w staraniach o organizację wystawy Expo 2022.

Duża liczba delegacji z całego świata cieszy przed wyborem organizatora Expo 2022. - Są przedstawiciele m.in. z Kambodży, krajów Ameryki Południowej, w tym konkurującej z nami Argentyny, a także z Korei Południowej oraz państw europejskich. To jest dla nas ważne, bo im więcej okazji do rozmowy z dyplomatami, przedstawicielami rządów państw, które będą w listopadzie głosowały, tym lepiej - nie ukrywa Maciej Riemer z zespołu do spraw Expo.

Ambasadorowie zwiedzali w Łodzi między innymi kompleks EC1, tuż obok terenu, gdzie w przyszłości miałaby być zorganizowana wystawa. Nasze miasto bardzo zachwalał wiceminister MSZ. - To piękne, bardzo ważne miasto na mapie Polski. Nierozerwalne z naszą historią, opisywane w literaturze. Zachęcamy do organizacji EXPO 2022 w mieście, które odniosło sukces w rewitalizacji i ma się czym pochwalić - przekonywał Jan Dziedziczak.

Ambasadorowie zwiedzali jeszcze m.in. Księży Młyn i spacerowali ulicą Piotrkowską. Wieczorem zjedzą kolację w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a jutro (24 czerwca) wyjadą do Łowicza.

(Fot. Sebastian Szwajkowski)
×
Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, promował w Łodzi swoją nową książkę "Petarda. Historie z młotem w tle”, która niedawno trafiła do księgarń w całej Polsce. Paweł Fajdek odwiedził także Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi, któremu przekazał kilka pamiątek | Młodzież z łódzkiego Klubu Kuriera nagrywa filmy poświęcone postawom obywatelskim i patriotyzmowi. W internetowym programie "Kurier TV" młodzi dziennikarze prezentują wywiady z interesującymi ludźmi, sondy uliczne oraz krótkie reportaże | Policjanci z Bełchatowa zatrzymali dwóch mężczyzn którzy upili alkoholem dwuletnie dziecko | Sieradzki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej planuje zebrać sto litrów krwi na stulecie odzyskania niepodległości | Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo łodzianki | Trzy ostatnie żubry ze stada w Smardzewicach pod Tomaszowem Mazowieckim zostaną uśpione. Od kilku lat, ta jedna z najstarszych i najbardziej cenionych hodowli w kraju, zmagała się z groźną dla tych zwierząt gruźlicą | Grzegorz Schreiber kandydatem PiS na marszałka województwa łódzkiego
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką