Logo Radio Łódź

Łódź bliżej Expo 2022? Ambasadorowie 26 krajów zwiedzają nasze miasto [ZDJĘCIA]

Ambasadorowie z 26 krajów, z całego świata, przyjechali do Łodzi na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To kolejne spotkanie, które ma przekonać inne państwa do głosowania na nasze miasto w staraniach o organizację wystawy Expo 2022.

Duża liczba delegacji z całego świata cieszy przed wyborem organizatora Expo 2022. - Są przedstawiciele m.in. z Kambodży, krajów Ameryki Południowej, w tym konkurującej z nami Argentyny, a także z Korei Południowej oraz państw europejskich. To jest dla nas ważne, bo im więcej okazji do rozmowy z dyplomatami, przedstawicielami rządów państw, które będą w listopadzie głosowały, tym lepiej - nie ukrywa Maciej Riemer z zespołu do spraw Expo.

Ambasadorowie zwiedzali w Łodzi między innymi kompleks EC1, tuż obok terenu, gdzie w przyszłości miałaby być zorganizowana wystawa. Nasze miasto bardzo zachwalał wiceminister MSZ. - To piękne, bardzo ważne miasto na mapie Polski. Nierozerwalne z naszą historią, opisywane w literaturze. Zachęcamy do organizacji EXPO 2022 w mieście, które odniosło sukces w rewitalizacji i ma się czym pochwalić - przekonywał Jan Dziedziczak.

Ambasadorowie zwiedzali jeszcze m.in. Księży Młyn i spacerowali ulicą Piotrkowską. Wieczorem zjedzą kolację w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a jutro (24 czerwca) wyjadą do Łowicza.

(Fot. Sebastian Szwajkowski)
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką