Logo Radio Łódź

"Liczymy na zrozumienie". Burmistrz Błaszek zaproszony do Ministerstwa Edukacji Narodowej

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotka się z burmistrzem Błaszek Karolem Rajewskim. Po wielu miesiącach oczekiwania na odpowiedź z ministerstwa i pomoc we wdrażaniu reformy oświaty liczymy na zrozumienie - zapowiadają władze gminy.

(Fot. Adrian Krupa)

- Prawdopodobnie będziemy wysłuchani, nie wiemy jednak czy będziemy zrozumiani. Nie wiemy też, czy nasze propozycje spotkają się z aprobatą. W nieskończoność opracowujemy kolejne warianty ratowania naszej gminy od zapaści finansowej i rozsądnego zarządzania placówkami oświatowymi. Jednak do tańca trzeba dwojga i liczymy na jakąkolwiek pomoc. Nie chcemy jednak aby minister Zalewska sztywno nadzorowała oświatę w naszej gminie. Chcemy po prostu żeby nam ministerstwo nie przeszkadzało i nas zrozumiało - przekonuje sekretarz Błaszek, Jacek Walczak.

Władze gminy na razie nie chcą zdradzać planów, które chcą wdrożyć w ramach reformy oświaty. To jednak ma się wyjaśnić podczas spotkania minister Anny Zalewskiej i burmistrza Błaszek, które zaplanowano na 26 czerwca w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

(Fot. błaszki.pl)
×
Policjanci z Bełchatowa zatrzymali dwóch mężczyzn którzy upili alkoholem dwuletnie dziecko | Sieradzki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej planuje zebrać sto litrów krwi na stulecie odzyskania niepodległości | Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo łodzianki | Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem, będzie w piątek dziś gościem salonu Empik w łódzkiej Manufakturze. Utytułowany polski lekkoatleta będzie opowiadał o swojej książce | Jarosław Kamiński z europejskim Oscarem za "Zimną wojnę" | Trzy ostatnie żubry ze stada w Smardzewicach pod Tomaszowem Mazowieckim zostaną uśpione. Od kilku lat, ta jedna z najstarszych i najbardziej cenionych hodowli w kraju, zmagała się z groźną dla tych zwierząt gruźlicą | Grzegorz Schreiber kandydatem PiS na marszałka województwa łódzkiego | Przetarg na budowę S14 na odcinku Teofilów-Słowik unieważniony? Ostatni z oferentów ma czas do 16.11, by uzupełnić dokumentację | Łódź z rekordowym budżetem w 2019 roku. Władze Łodzi zapowiadają, że w przyszłym roku dochody mają sięgnąć prawie 4,5 mld zł, a deficyt 227 mln
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką