Logo Radio Łódź

"Liczymy na zrozumienie". Burmistrz Błaszek zaproszony do Ministerstwa Edukacji Narodowej

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotka się z burmistrzem Błaszek Karolem Rajewskim. Po wielu miesiącach oczekiwania na odpowiedź z ministerstwa i pomoc we wdrażaniu reformy oświaty liczymy na zrozumienie - zapowiadają władze gminy.

(Fot. Adrian Krupa)

- Prawdopodobnie będziemy wysłuchani, nie wiemy jednak czy będziemy zrozumiani. Nie wiemy też, czy nasze propozycje spotkają się z aprobatą. W nieskończoność opracowujemy kolejne warianty ratowania naszej gminy od zapaści finansowej i rozsądnego zarządzania placówkami oświatowymi. Jednak do tańca trzeba dwojga i liczymy na jakąkolwiek pomoc. Nie chcemy jednak aby minister Zalewska sztywno nadzorowała oświatę w naszej gminie. Chcemy po prostu żeby nam ministerstwo nie przeszkadzało i nas zrozumiało - przekonuje sekretarz Błaszek, Jacek Walczak.

Władze gminy na razie nie chcą zdradzać planów, które chcą wdrożyć w ramach reformy oświaty. To jednak ma się wyjaśnić podczas spotkania minister Anny Zalewskiej i burmistrza Błaszek, które zaplanowano na 26 czerwca w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

(Fot. błaszki.pl)
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką