Logo Radio Łódź

Gmina Błaszki wciąż bez nowej sieci szkół. "Nie ma dobrych rozwiązań"

Radni Gminy i Miasta Błaszki odrzucili kolejny projekt uchwały o zmianie sieci szkół. Mimo interwencji wojewody łódzkiego i spotkania z kuratorem oświaty, radni podczas nadzwyczajnej sesji nie zdecydowali się podjąć decyzji o dostosowaniu szkół podstawowych i gimnazjów do reformy oświaty.

(Fot. Adrian Krupa)

- Nie przegłosowaliśmy uchwały, ponieważ uważamy, że tak będzie dla naszej gminy lepiej - tłumaczy przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Błaszki, Agnieszka Bieńkowska.

Zdaniem sekretarza Gminy i Miasta Błaszki, Jacka Walczaka nie przyjęcie przez radnych uchwały ustalającej sieć szkół doprowadzi do sytuacji, że już niebawem nauczyciele wygaszanych gimnazjów stracą pracę. W przypadku gdy radni zdecydowaliby się zagłosować za propozycją włączenia gimnazjów do szkół podstawowych, nauczyciele mogliby znaleźć pracę w nowych, 8-klasowych szkołach podstawowych.

- To jest manifestacja ze strony radnych, że nie ponoszą ciężaru odpowiedzialności za wdrożenie tej reformy. Taka decyzja przerzuca odpowiedzialność na rząd. Myślę, że właśnie to, od samego początku chcieli osiągnąć radni. Kolejną niezwykle istotną sprawą jest to, że naszej gminy nie stać na utrzymacie tak wielu szkół podstawowych - wyjaśnia Jacek Walczak.

W efekcie, na terenie gminy i miasta Błaszki, gdzie mieszka około 15 tys. osób będzie aż 8 szkół podstawowych. Warto dodać, że Błaszki są jednym z trzech samorządów w woj.łódzkim, który do tej pory nie podjął decyzji w sprawie dostosowania sieci szkół do reformy oświaty.

Panie Walczak - ta gmina nie należy do pana, więc proszę nie używać słów "nasza gmina". Jesteś tylko niechcianym przez nikogo przybyszem. Zostaw naszą gminę w spokoju i wracaj do swojej - tyle, że tam już też cię nie chcą...

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką