Logo Radio Łódź

Bez dojazdu do domu, czyli szlaban na sąsiadów

Mieszkańcy jednego z bloków na osiedlu Widok w Skierniewicach chcą zagrodzić szlabanem przejazd dla osób tam nie mieszkających. To może bardzo utrudnić życie właścicielom - położonych w głębi osiedla - domków jednorodzinnych.

(Fot. Katarzyna Grabowska )

Obok domków znajduje się też dawna kotłownia, służąca dzisiaj za miejsce spotkań i imprez różnych grup i środowisk. Właśnie ta działalność była początkiem międzysąsiedzkich konfliktów. 

Stron konfliktu jest tu kilka i każda z nich przedstawia swoje racje. Tym z bloków przeszkadza brak miejsc parkingowych. - Wieczorem w ogóle nie ma możliwości tu zaparkować, trzeba szukać miejsc znacznie dalej - przekonują. Klubowicze odbijają piłeczkę. - Mamy zrobiony dojazd i nie jeździmy ulicą Wagnera. Parking mamy wystarczający, o ile nie parkują na nim mieszkańcy okolicznych bloków - tłumaczą. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się jednak mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy, aby dojechać do swoich posesji, muszą przejechać pod oknami mieszkańców bloku na Wagnera. - Wygląda na to, że zostaniemy enklawą bez dojazdu - mówią. 

Członek

Jedną stronę konfliktu reprezentuje Radio Łódż to może drugą powinna Telewizja Warszawa.

Mieszkaniec

Czemu jeszcze działka należąca do Wagnera 2 nie zagrodzona . Już dawno temu podpisywaliśmy pismo do Prezesa . Na co czeka Spółdzielnia. Domki mają wybudowaną nową drogę to niech z niej korzystają .Sami ogrodzili się żywopłotem a u nas wszyscy chcą jeżdzić właśnie pod oknami .

Mieszkanka

Mam pytanie. Kto decydowałby o służebności.Czy Sąd? Jeśli na Wagnera 2 ten przejazd nie figurował w dokumentach jako droga tylko jako działka budowlana Spółdzielni. Czy Sąd w 2000 roku lub pózniej przyznałby służebność mieszkańcom domków przy Wagnera 4 i działkę budowlaną potraktował jako drogę. Sąd nie musiałby opierać się na dokumentach , gdzie ta droga przebiega np: mapka drogi.?

Nie rozumiemy . Jest zbudowana przez Urząd Miasta szeroka droga publiczna do Wagnera 4, ale mieszkańcy domków nie chcą z niej korzystać. Oni chcą koniecznie jezdżić ,,przez podwórko sąsiadów ". Nie pozwala nam się zrobić porządku wokół własnego bloku. My też mamy czasem dość imprezowiczów , szczególnie tych którzy pod wpływem alkoholu głośno się zachowują , spacerują po naszym parkingu lub przed balkonami. Nam dochodzi jeszcze hałas z MacDonalda, który jest czynny do 2 w nocy,szczególnie latem pisk opon ,głośna muzyka , rozmowy ,krzyki. Otoczeni ze wszystkich stron samochodami.

Mieszkanka

Do Pani z Klubu. Na parkingu przed kotłownią nie parkują mieszkancy Wagnera 2 ani mieszkańcy domków . Mogło się zdarzyć wyjątkowo jak ktoś zajął nasze miejsca. Tam parkują z okolicznych bloków i jeżdzą czasem z dużą szybkością przed naszym blokiem . Martwimy się bo ruch samochodow może się zwiększyć bo droga w tej chwili jest przelotowa. Znak ,,ślepa droga" jest kłamstwem.

Mieszkanka

Żeby zapewnić komuś drogę dojazdową to ta droga musi istnieć ,albo trzeba ją zbudować zgodnie z prawem budowlanym i przepisami pożarowymi. To są potrzebne zezwolenia ,plany , finanse. Czy to było niedbalstwo kogoś , czy świadome dzialanie tego już się nie dowiemy. Przed blokiem taka droga nie mogła powstać ( bo ona nie gwarantowała dojazdu do domków)bo dalej to jeszcze dzialka miasta {dobrze,że miasta a nie teren prywatny) i dopiero domki. Przed blokiem jest zrobiony wąski dojazd bo jak się dostać do mieszkań ale to nie jest droga a działka mieszkanców. Wszystko powinno być robione zgodnie z prawem i opierać się na dokumentach bo właściciele mieszkań się zmieniają .

Czy jeśli ktoś posiada dom i swoją działkę, to ma obowiązek udostępniać ją sąsiadom? Na pewno nie. Mieszkańcy Wagnera 4 sami, przez swoje niedopatrzenie i niedbalstwo, doprowadzili do takiej sytuacji a teraz mają pretensję do innych. Nie zgodzę się, że służby miejskie nie będą miały jak do nich dojechać. Po to Urząd Miasta pobudował drogę dojazdową na terenie parkingu, żeby było jak dojechać do domków. Służby powinny być poinformowane, iż dojazd do Wagnera 4 został zmieniony... I współczuję Pani, która musi dzielić ścianę z balangowiczami z kotłowni.

Mieszkanka

Domki wiele lat temu odłączyły się od Spółdzielni. No i dobrze zrobili bo nie muszą płacić eksploatacji , remontówki i inne opłaty. Są panami i decydują sami o swojej własności , tylko czemu tak wiele wymagają od innych i w Radio Łódz wylewają żale na sąsiadów .

Mieszkanka

Zgadza się bo żaden projektant osiedla Widok nie mógł zaplanować drogi ( i jej nie ma do dziś ) od strony Wagnera 2 do domków , ponieważ między tym blokiem a domkami jest jeszcze teren , który należy do miasta. Musiał planować tylko na gruntach wykupionych przez Spółdzielnie. To ciekawe jak to było.

Z Widoku

Pamiętam mówiło się ,że jest w planie lub miała być w planie droga biegnąca właśnie od domków ,ale w kierunku tam ul. Leśmiana.

Drogi Gościu. Jeżeli chodzi o blok przy ul Wagnera 1 to nie wiem czy się orjetujesz , ale jest to blok należący do wspólnoty mieszkaniowej i jego zarządca jest ADM a nie SSM. Oni sami muszą zadbać o swoje prawa, remonty czy też miejsca parkingowe. Natomiast blok Wagnera 6 miał możliwość uzyskania nowych miejsc parkingowych na miejscu byłego placu zabaw , ale się nie zgodzili. W takiej sytuacji nikt do nikogo z Wagnera 2 nie powinien mieć pretensji z powodu braku miejsc do parkowania.

Mieszkanka

Czemu kłamiecie, że to mają być szlabany. Skąd taka informacja. Takie słowo nigdy nie padło z ust mieszkanców Wagnera 2. Na osiedlu Widok przejazdy przed blokami są zagrodzone wielkimi donicami lub slupkami. Decyzja należy do Spółdzielni. Prosimy o uszanowanie mieszkańców Wagnera 2 którzy walczą o swoje zgodnie z prawem.

Gosciu piszesz prawdę że Wagnera 1 i Wagner 6 parkują u nas . Powiekszyc parkingu nie pozwolili bo od ich balkonu musi byc 10 m odleglosci , ale przyjeżdzają parkowac samochód tuż przed naszą klatką oni mogą. A to jest parking na malucha.

Mieszkanka

Myslelismy ze droga ktora wybudowal Urzad Miasta zadowoli wszystkie strony . Jest nam przykro ze przedstawia sie Nas w taki sposob. To nam sie chce nadal utrudniac zycie. Ci co tak mowia widza czubek wlasnego nosa i walcza tylko o wlasne wygody.

Zainteresowany

Ktos wykorzystal Pania Redaktor Radia Lodz. Szkoda tylko, ze nie przedstawil prawdy. Mieszkancy Wagnera 2 cierpliwie znosili wszystkie niedogodnosci. Przyszla pora, aby zrobic z tym porzadek. Mieszkancom Wagnera 2 rowniez nalezy sie spokoj .,, Halas i smrod spalin zabija powoli ".

Mieszkanka

Przejazd przed Wagnera 2 nie figuruje jako droga, lecz dzialka nalezaca do mieszkancow bloku przy Wagnera 2. Identyczna sytuacja jak przy wiezowcach ul Tetmajera.

To jest wielkie klamstwo ,ze mieszkancy domkow zostali bez dojazdu. 10 listopada 2016 roku zostala oddana nowa droga do Wagnera 4. Jest to droga publiczna i kazdy moze z niej korzystac.

Mieszkaniec

Mieszkanko, utrudnianie komuś życia...? Mieszkając tu ponad 30 lat powinnaś wiedzieć jak kiedyś wyglądał teren wokół bloku Wagnera 2. Ok, rozumiem, że mamy postęp cywilizacyjny i rzadko kto nie ma samochodu, który gdzieś parkować trzeba. Tylko czemu to wokół tego bloku są budowane parkingi i mamy być zalewani betonem a do tego wdychać smród ze spalin nie tylko swoich samochodów...? Może właśnie trzeba powalczyć o swoje, bo inaczej nam na głowę wejdą... Dlaczego mieszkańcy pobliskich bloków nie zgodzili się na pobudowanie parkingu w miejscu dawnego placu zabaw na wprost domków jednorodzinnych? Pewnie dlatego, że walczą o swój własny komfort, który nam też się należy, więc zróbmy z tym wreszcie porządek.

Brednie wyssane z palca hmm chyba masz słabe info w takim razie bo jest zrobiony dojazd a tak jak napisałaś miedzy innymi dzięki Wagnera 1 nie ma gdzie zaparkować ale to normalka każdy z okolicznych blokow bedzie sie burzyć bo nagle skonczą sie miejsca parkingowe u kogoś ;-)

Co do worków które sa wyrzucane to robi to jedna i ta sama osoba z pszczółki

Mieszkanka jak cie czytam to oczy przecieram jestes mieszkanką od 30 lat a mozna wiedziec jakiego bloku bo ja tez mieszkam ponad 30 lat i wlasnie przez Wagnera 1 Wagnera 6 głównie nie ma gdzie parkować

Mieszkanka

Jestem mieszkanka Wagnera od ponad 30 lat . Kiedy usłyszałam ,że lokatorzy chcą postawić szlaban byłam w szoku. Prezydent miasta zadbał przecież o to żeby Klub Seniora miał swój własny dojazd , który znajduje się na tyłach segmentów na Wagnera 4 z którego korzysta wyżej wymieniony klub ,ale również sami mieszkańcy. Co do braku miejsc parkingowych , to żyjemy w takich czasach w których jest bardzo dużo samochodów , a i czasami jedna rodzina posiada 2 auta. Ja osobiście jestem przeciwna jakim kolejek szlabanom czy innym metoda odgradzania . To jest zwykle uprzykszanie innym życia. Lepiej by było zająć się lepszym oświetleniem ul Wagnera 2 . Tu wieczorami jest bardzo ciemno i nieprzyjemnie .

mieszkanka

ja bym sie bardziej przyczepiła do tego że pod smietnik często podjeżdzają samochody z rejestracją esk i cały bagażnik worków wyrzucają ze smieciami. Po za tym od stron mcdonalda jest sralnia dla wszystkich okolicznych piesków. Teraz zrobiło się tam pole minowe.

mieszkanka

brednie wyssane z palca :D nigdy nie ma tam problemu z parkowaniem no chyba że w święta, po drugie parkują tam nawet z bloku wagnera 1. Klub seniora nie ma oddzielnego dojazdu bo nie ma tam innej drogi jak przez wagnera. Moja mama mieszka w bloku nr 2 i zrobiła wielkie oczy jak ją poinformowałam o tym co jest w artykule. Dziennikarz chyba szuka sensacji nie tam gdzie powinien.

Maniek patologia to ty jesteś i nie życz drugiemu co tobie nie miłe karma wraca pamiętaj

Niech zagrodzą bedą padać jak kawki zakaz wjazdu dla starży i pogotowia i tak tam mieszka sama patologia

Do gościa jestem mieszkańcem tego bloku buraki to parkują nie na swoim terenie a co do niszczenia aut to druga sprawa tego nie popieram

Jak najszybciej zrobić porządek !!!

jeżeli sie u nich zaparkuje to niszczą samochody buraki

Witam niech zrobią getto tylko na wagnera potrafią parkowac i wyrzucac śmieci dziadostwo!!

×
Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo łodzianki | Jarosław Kamiński z europejskim Oscarem za "Zimną wojnę" | Grzegorz Schreiber kandydatem PiS na marszałka województwa łódzkiego | Przetarg na budowę S14 na odcinku Teofilów-Słowik unieważniony? Ostatni z oferentów ma czas do 16.11, by uzupełnić dokumentację | Łódź z rekordowym budżetem w 2019 roku. Władze Łodzi zapowiadają, że w przyszłym roku dochody mają sięgnąć prawie 4,5 mld zł, a deficyt 227 mln |
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką