Wbiegł na 64. piętro w ciągu 8 minut

Polski lekkoatleta wbiegł na 64. piętro wieżowca w Dubaju w ciągu 8 minut. Piotr Łobodziński brał udział w ekstremalnym biegu po schodach i zdobył kolejny drapacz chmur, zostawiając w tyle swoich rywali.

(Fot. Wikimedia)

Polak pokonał 1600 schodów i był szybszy od 220 zawodników biorących udział w biegu. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Celińska, która była o dwie minuty wolniejsza od Piotra Łobodzińskiego. By wjechać windą na 64. piętro wieżowca potrzeba czterech minut.

Każdy z uczestników biegu miał specjalne urządzenie do pomiaru czasu. Najszybciej wszystkie schody pokonał Polak z czasem 8 minut i 20 sekund. Był to jego trzeci start w mistrzostwach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wieżowiec Almas, w którym odbywały się zawody, przez kilka lat był najwyższym drapaczem chmur w Dubaju. Stracił tytuł dopiero w 2009 roku, po wybudowaniu słynnego Burdż Chalifa.

Piotr Łobodziński to jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy. Na swoim koncie ma między innymi tytuł mistrza polski w biegach górskich. Od czterech lat nieprzerwanie jest mistrzem świata w bieganiu po schodach.