Niespodziewany remis Gatty

Zduńskowolska Gatta Active zremisowała z Pogonią 04 Szczecin 2:2 w meczu 10. kolejki Futsal Ekstraklasy. Był to ostatni mecz zduńskowolan przed własną publicznością w tym roku.

(Fot. Kamil Klimaszewski)

Mistrzowie Polski musieli wygrać to spotkanie, żeby móc dalej myśleć o dogonieniu lidera tabeli, Rekordu Bielsko-Biała. Podrażnieni ostatnią porażką właśnie z liderem przystąpili do meczu z dużym animuszem. Strzelili pierwszą bramkę już w 2. minucie, celnym strzałem popisał się Daniel Krawczyk. Gatta przeważała, jednak nie potrafiła tego udokumentować.

W 14. minucie goście wykorzystali niefrasobliwość zduńskowolan w rozegraniu piłki i Artur Jurczak wyrównał stan meczu. W 17. minucie piłkarze Gatty popełnili jeszcze większy błąd. Grając z lotnym bramkarze stracili piłkę, później zdołali ją wybić poza plac gry. W tym momencie nastąpiło nieporozumienie i podczas wznawiania gry przez Pogoń, Michał Szymczak zbiegł z boiska, a podstawowy bramkarz Gatty, Dariusz Słowiński nie zdążył do niej dobiec, co wykorzystali szczecinianie. Było 1:2, ten rezultat utrzymał się do końca pierwszej części gry.

W drugiej połowie, zduńskowolanie przeważali od samego początku. Wysokim pressingiem odbierali piłkę i właśnie po takim odbiorze Michała Szymczaka, Gatta przeprowadziła bramkową kontrę, którą wykończył Michał Marciniak. Zduńskowolanie z dorobkiem 21 punktów nadal zajmują drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Jednak do prowadzącego Rekordu tracą już siedem punktów.

Gatta Active Zduńska Wola  - Pogoń 04 Szczecin 2:2 (1:2)

1:0 - Krawczyk (2')
1:1 - Jurczak (14')
1:2 - Jurczak (16')
2:2 - Marciniak (36')

×
Robert Kubica już oficjalnie wraca do ścigania się w Formule 1. Polak przez ostatni sezon był kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williams Martini Racing, a teraz będzie jednym z dwóch zawodników wyścigowych tej drużyny | Hanna Zdanowska złożyła ślubowanie i ponownie objęła funkcje Prezydenta Łodzi. To już jej trzecia kadencja | W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej spotkali się niepełnosprawni, przedstawiciele wyższych uczelni, a także pracodawcy i eksperci. Wszystko w ramach konferencji pod hasłem "(Nie)pełnosprawni na rynku pracy" | Po raz trzeci w Łodzi wystartowała kampania policji "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". Kierowcy na wytypowanych stacjach diagnostycznych mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów | Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przewodniczącym łódzkiej Rady Miejskiej został Marcin Gołaszewski z Nowoczesnej. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kacprzaka, który z krótką przerwą, był przewodniczącym przez trzy ostatnie kadencje | Grzegorz Lorek z woj. łódzkiego nowym posłem w Sejmie | Na Politechnice Łódzkiej trwają Dni Informatyki