Logo Radio Łódź

Nominacja dla Wojewódzkiej Inspektor Nadzoru Budowlanego

Ilona Podwysocka została Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego. W czwartek (27 października) nominację wręczył wojewoda Zbigniew Rau.

Zbigniew Rau i Ilona Podwysocka (Fot. Biuro Prasowe Wojewody )

Ilona Podwysocka ukończyła Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. 18 lat pracowała w samorządzie lokalnym, a w urzędzie miasta przez rok pełniła obowiązki dyrektora ówczesnego Wydziału Budynków i Lokali, wcześniej przez osiem lat była zastępcą tego wydziału. 

Mgr inż. Podwysocka od ponad 20 lat zajmuje się m.in. rewitalizacją czy inwestycjami budowlanymi. Do czasu jej nominacji obowiązki Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pełnił Jan Wroński. 

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

dlaczego zostały usuniete moje komentarze dot. szczegołowego opisu korupcji w organie ŁWINB???

Iwona z Sobocka Wieś 15 w skorumpowanej gminie Bielawy i takim samym powiecie Łowicz

P.S. o dorobieniu dokumentacji przez organ PINB ŁOWICZ ZA POMOCA NIEWŁASCIWEJ PROCEDURY Z ZATAJENIEM FAKTU ISTNIENIA SAMOWOLI BUDOWLANEJ szefowa ŁWINB Ilona Podwysocka wie od marca 2017, czyli od mojej pierwszej skargi wysłanej do organu II instancji, poniewaz ja W SZCZEGÓŁACH opisałam, co podejrzewam-miała akta na swoim biurku, widziała w jakim trybie zostało przeprowadzone post. administracyjne ZNAK: PINB.5160.22.2015.PB przez PINB ŁOWICZ I ZATAIŁA PRAWDĘ PRZEDE MNA, iii do dzis dnia, ani mnie, ani drugiemu obdarowanemu smieciami z samowoli budowlanej Sąsiadowi nie ujawniła przepisów zastosowanych przez organ PINB ŁOWICZ!!! Taka jest OGARNIĘTA, ZE PARY Z GĘBY NIE PUŚCIŁA DO DZIŚ dnia włącznie NA TEMAT PRZEPISÓW I PROCEDURY w post. adm. znak: PINB.5160.22.2015.PB. Nie zawiadomiła ani prokuratury, ani CBA o podejrzeniu opisanej przeze mnie korupcji dot. konkretnej sprawy prowadzonej w PINB ŁOWICZ.

Iwona z Sobocka Wieś 15 w skorumpowanej gminie Bielawy i takim samym powiecie Łowicz

Jezeli Warszawa - miasto stołeczne, miasto na świeczniku ma taki mega problem z korupcja w organach i urzedach, to STRACH POMYSLEĆ, co dzieje sie w innych miastach, jak np. w ŁODZI :-D

Ale opisze szczegoły okradania SP RP przez PINB za zgoda ŁWINB:

w 2012 na działce 167 w m.Sobocka Wieś 16 gm.Bielawy pow. Łowicz powstała nowa dobudowa budynku mieszkalnego/domu - autorka i inwestorka to moja sąsiadka Monika J. uraczyła moją działke i moja posesje pobudowlanymi odpadami z tej samowoli w ilosci i sposobie podrzutu przekraczajacym zdrowy rozsądek. W 2015 zirytowana szkodą wysłałam pismo do PINB ŁOWICZ o sprawdzenie stanu prawnego tego budynku, bo dotarła do mnie informacja od drugiego "obdarowanego" śmieciami Sąsiada, ze to jest samowola budowlana. Otrzymałam po długim oczekiwaniu odpowiedź z PINB ŁOWICZ nformujaca mnie, ze nie posiadam przymiotu strony w postępowaniu legalizacyjnym z uwagi na przepisy i charakter sprawy. Z odpowiedzi wynikało wprost, ze jest to samowola budowlana i ze organ PINB wszczyna post.legalizacyjne. Nic bardziej mylnego..
W tym roku w lipcu PR ŁOWICZ UJAWNIŁA MI, że PINB ŁOWICZ ZATUSZOWAŁA FAKT ISTNiENIA BUDOWLANEJ SAMOWOLI MIESZKANIOWEJ ZA POMOCA TZW. PROCEDURY NAPRAWCZEJ STWIERDZAJĄC w Decyzji nr 9/2015, ze ów dobudowany budynek powstał w latach 60 tych ub.stulecia i PINB nakazała wykonanie projektu zamiennego budynku, bo ś.p. dziadek Moniki J. pobudował wiekszy dom niz chciał i projekt miał. PINB na pismie stwierdziła, ze ów budynek nowiusienki z nowisienkiej współczesnie wykonanej niesmiganej cegły wg najnowszych technologii wybudował ś.p. dziadek inwestorki w latach 60 tych ub.stulecia :-D a nie inwestorka w 2012 :-D A najzabawniejsze jest to, że w Goggle Maps jak wpiszecie adres Sobocka Wieś 16 gm.Bielawy to pojawia sie rozbudowa bud.mieszkalnego z 2012 w trakcie.. realizacji :-D Rozbudowę widac jak na dłoni, ale to PINB decyduje, co i kiedy powstało i z jakich materiałów :-D To, że ja posiadam foto z 2011, 2010, 2009, 2008 bez tego budynku o niczym nie swiadczy, bo tylko PINB ŁOWICZ wie, co i gdzie i komu i za ile dorobić :-) Wesołych Swiąt uczciwi Podatnicy utrzymujacy z płaconych podatków urzednicze pasozyty na wysokich stołkach.

Iwona z Sobocka Wieś 15 w skorumpowanej gminie Bielawy i takim samym powiecie Łowicz

otrzymywałam skandalicznie żenujace odpowiedzi z UW w ŁODZI przekonywujące mnie, że wojewoda Zbigniew Rau nie jest zwierzchnikiem władz samorządowych - o mój Boże jaka ja niedouczona ;-) ze on nic nie może, a w zadnym wypadku nie moze zareagowac na opisane przeze mnie szczegołowo!!! zarzuty korupcji w PINB, UG, czy SKO, bo musicie wiedziec, że w tamtym rejonie łowickim działa bardzo prężnie doskonale zorganizowana MAFIA urzedniczo-funkcyjna, a skoro tak doskonale działa i bez zadnych przeszkód, co mam wątpliwą przyjemność obserwować od 2015, to jest oczywistym dla mnie, ze ma przyzwolenie z organów nadrzędnych, jak ŁWINB, UW.

Przez organa takie jak PINB w powiecie przechodza wszystkie inwestycje, równiez te z funduszy unijnych i ze Skarbu Państwa. A prywatnie nie kazdego Podatnika stac na prawnika, by walczyć o swoje prawa-te skorumpowane organa o tym wiedzą i bezczelnie polują na takich Podatników, dlatego, że moga ich bezkarnie zmuszać do zapłacenia im haraczu strasząc konfiskata mienia, np. budynku, jesli będa sie stawiać, jednoczesnie swoim "spółkowym biznesmenom z układu" dorabiaja papiery do budowlanych samowoli np.mieszkaniowych z zatajeniem faktu istnienia tychze samowoli. TO JEST MAFIA w najgorszym wydaniu.

Iwona z Sobocka Wieś 15 w skorumpowanej gminie Bielawy i takim samym powiecie Łowicz

samo skierowanie zawiadomienia przez prawnika z UW do CBA było przezabawne, a mianowicie ja pisałam prośby, apele, informowałam o tuszowaniu samowoli budowlanych na zlecenie prywatnych biznesmenów z powiatu, podawałam FAKTY!! a wojewoda Z.Rau, jako zwierzchnik organów samorządowych miał to gdzies i słał do dyr.infrastruktury Michalaka (byłego szefa Inspekcji Handlowej-haha), a obaj jak jeden mąż pisali, że nie maja mocy, że oni tylko w nocy maja mocy;-) wiec po nastym pismie z UW odmawiajacym mi pomocy napisałam krótki text, ze skoro nie chce mi pomóc wojewoda, to przeciez ja go nie zmusze do tego, ubolewam jedynie nad tym, ze na stanowisko wojewody powołano osobe tak nieczuła na krzywde Podatników, zatem pozostaje mi ostatnia droga szukania pomocy, a mianowicie MEDIA, zwróce sie zatem o pomoc do znanych MEDIÓW W RP, iiiiii TU UWAGA! zapadła niezręczna cisza i nagle FU! pojawiło sie PISMO z UW w mojej elektronicznej poczcie, ze sprawę dot. PINB przesyła sie do CBA wraz z wyjasnieniami?! wojewody!!

Iwona z Sobocka Wieś 15 w skorumpowanej gminie Bielawy i takim samym powiecie Łowicz

zgadzam sie z INWSTOREMGościem, że p.Podwysocka Ilona zresztą ;-) to interesujący - nawet i bardzo;-) przypadek zdecydowanie skorumpowanego organu II instancji, który od marca 2017 dzielnie i zażarcie z sobie tylko znanych powodów;-) chroni mega skorumpowane CZTERY LITERY szefowej PINB ŁOWICZ Zofii Więcław i tuszuje RAZEM z tamtą okradanie przez tamtą Skarbu Państwa RP z opłat legalizacyjnych; dotyczy to np. sprawy prowadzonej przez PINB ŁOWICZ znak: PINB.5160.22.2015.PB - DZIAŁKA NR EW. 167 w m.Sobocka Wieś 16 w gm.Bielawy, pow.ŁOWICZ. W październiku 2017 p.Podwysocka została nieco zaszokowana informacją od prawnika z UW, że skierowano zawiadomienie do CBA , a ZASZOKOWANA dlatego, ze DOGADANA była z dyrektorem Wydz. Infrastruktury Michalakiem oraz z p.Rau, ze nigdzie nie zgłoszą okradania Skarbu Państwa RP przez PINB ŁOWICZ, a tu nagle CBA :-D Niestety proceder ten nie dotyczy tylko tej jednej sprawy ..

inwestorGość

nadzór budowlany jest całkowicie skorumpowany pozdrawiam p . Małgorzata Pacho -Kuląg z pwiatu łódzkiego wsch.o ps koperta.

moja sprawa z łwinb trafiła do CBA-wreszcie, bo kompetencje tej instytucji ograniczają się do konserwowania patologii urzędniczej - jest to instytucja fikcyjna

Dnia Wtorek, 18 Października 2016 09:55 napisał(a

roszę mi wyjaśnić brak naboru na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łodzi lub brak jego mianowania.

W mojej ocenie nabór - zasadny.

W kontekście mojego wpisu nie chciałbym obrazować "historii stołka".

http://prawobudowlane.bloog.pl/id,356136523,title,Sam-sie-nie-wybral-sam-nie-odwola,index.html

http://prawobudowlane.bloog.pl/id,355086599,title,Sam-sie-przeciez-nie-odwola,index.html

Mam proste pytanie - dlaczego jeszcze nie ma naboru ?

Ogłoszenia o naborze do WINB Łódź - brak.

https://nabory.kprm.gov.pl/site/index?Ad%5BisAdvancedMode%5D=&Ad%5Bsort%5D=1&Ad%5BpagesCnt%5D=10&Ad%5Bid_city%5D=579&Ad%5Bid_institution%5D=9&Ad%5Bphrase%5D=&Ad%5Beducation%5D=&Ad%5Bid_institution_position%5D=&Ad%5Bid_province%5D=&Ad%5Bis_disability%5D=0&Ad%5Bis_first_foreigner%5D=0&Ad%5Bis_replacement%5D=0&Ad%5Bdate_publication%5D=&Ad%5Bdate_expiration%5D=&Ad%5Bprocess_state%5D=1&search-button=

Nie znaleziono ogłoszeń odpowiadających wybranym kryterium wyszukiwania.
Spróbuj określić inne kryteria.

Dw. Dyrektor Departamentu Służby Cywilnej - prosze o kontrolę na poziomie obsadzenia organów administracji zespolonej liczby p.o wraz z ocenę przyczyn ich bytu i rozpisanie konkursów lub powołanie odpowiednio na stanowiska.

Chyba że P.O. przez czas np. 5 lat, 3 miesiące i 16 dni na urlopie bezpłatnym bo zajmujący stołek na bezpłatnym to norma.

×
Blisko 800 dzieci wzięło udział w kolejnej "Przedszkoliadzie" w Zatoce Sportu. To cykliczna impreza, która odwiedza miasta w całej Polsce | Zakończyły się uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza. We mszy pogrzebowej wzięli udział m.in.: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, byli prezydenci kraju, a także większość byłych premierów | Przedstawiciele władz, a także samorządowcy i łodzianie oddali hołd ofiarom więzienia na łódzkim Radogoszczu. Zeszłej nocy minęła dokładnie 74. rocznica podpalania więzienia przez Niemców wycofujących się z Łodzi| Polski Czerwony Krzyż świętuje setną rocznicę powstania. 18 stycznia 1919 roku w Hotelu Bristol w Warszawie podpisano dokument powołujący do życia najstarszą polską organizację humanitarną | Łódzki Dom Dziecka nr 8 zostanie zamknięty, bowiem wszyscy podopieczni mają już rodziny, z którymi mogą bezpiecznie mieszkać. Ma to być pozytywny efekt reformy "Rodzina jest dla dzieci"
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką