"Miłość" niejedno ma imię. Wystawa w galerii Manhattan
Wystawa dotyka tematu miłości w różnych wymiarach. W niektórych pracach przyjmuje niemal religijny charakter, w innych wskazuje na romantyczne przesłanie, w kolejnych staje się pretekstem do działań o interwencyjnym, a nawet politycznym charakterze.

Na wystawie podziwiać można prace siedmiu artystów, dwoje spośród nich pochodzi z Łodzi i tu tworzy swoje dzieła.
Artyści związani z Łodzią:
Ola Kozioł - ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie pracuje na stanowisku asystenta. Zajmuje się malarstwem, instalacją, wideo i performance. W swoich działaniach performance bazuje na głosie, wykorzystując technikę tzw. „śpiewu białego”. Projekty muzyczne, które współtworzy to: Mutant Goat, Miejskie Darcie Pierza, Wielki Chór Młodej Chorei, Chór Studentów i Pedagogów ASP w Łodzi. Wspólnie ze Suavasem Lewy tworzy grupę artystyczną Przepraszam. Współrealizuje i wspiera projekty edukacyjne, artystyczne i społeczne. Śpiewa wszystkiemu, jeździ po mieście rowerem, uwielbia też chodzić. Przeszła „świadomie” w sumie 1900 km.
Suavas Lewy - łodzianin wzrost 198 cm. Interfejs dźwiękowy w kształcie człowieka. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków i nieustannie je wydobywający. Tworzy muzykę wykorzystując wszelkie dostępne instrumenty oraz przedmioty. Używa też gęby. Realizuje muzyczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz akcje mające charakter audio ingerencji w przestrzeń miejską. Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich. Założyciel wydawnictwa Nasze Nagrania. Lubuje się we freeimprov jednakowoż używa procesu kompozycji w tworzeniu muzyki. Również zajmuje się nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach, dźwięki otoczenia, miejsc, ludzkich przemyśleń i ulotnych chwil.
Oprócz łodzian na wystawie zobaczymy prace młodych twórców związanych z uczelniami z całej Polski:
Monika Drożyńska - autorka projektów indywidualnych i zbiorowych, m.in. „Uszyj dom Kultury”, "Szkoła haftu dla pań i panów" . Jest laureatką konkursów: Kulturysta \Programu 3 Polskiego Radia, Kulturalne Odloty„Gazety Wyborczej”. Nominowana do Paszportów Polityki.
Krzysztof Maniak - artysta wizualny, performer, autor wideo, fotografii i obiektów. Absolwent Wydziału Intermediów ASP w Krakowie. Laureat pierwszej nagrody „Talentów Trójki 2013” w kategorii Sztuki Wizualne oraz pierwszej nagrody 14. edycji konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”. Przypadły mu też nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 7” i stypendium Twórcze Miasta Krakowa.
Justyna Orłowska - absolwentka Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się wideo, instalacją, obiektami multimedialnymi, bioartem, performance i ilustracją. W 2016 roku nominowana do nagrody Fundacji Grey House w Krakowie. Otrzymała Wyróżnienie Honorowe za performance „Oczyszczenie” w ramach 8. Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” w Słupsku.
Franciszek Orłowski - artysta konceptualny, rzeźbiarz, twórca filmów wideo. Jego projekty mają charakter egzystencjalny, związane są często z międzyludzkimi relacjami, ich brakiem lub usterkami, oraz refleksją nad rolą człowieka z perspektywy tego, co dzieje się współcześnie.
Magdalena Starska - artystka performance, autorka rysunków i instalacji. Członkini poznańskiej grupy „Penerstwo”. Stypendystka MKiDN w dziedzinie „Sztuki plastyczne” raz programu Młoda Polska; jako członkini grupy „Penerstwo” otrzymała nagrodę TVP Kultura „Gwarancje Kultury” w kategorii „Sztuki wizualne” .