Logo Radio Łódź

Jednak nie będzie obniżki pensji

Zduńskowolscy radni ostatecznie nie zdecydowali się na dyskusję o obniżce pensji dla prezydenta miasta Piotra Niedźwieckiego. Wniosek o zmniejszenie wynagrodzenia włodarza miasta został jednak zdjęty z porządku obrad piątkowej (30.09) sesji rady miejskiej.

(Fot. Kamil Klimaszewski)

O obniżkę pensji prezydenta Piotra Niedźwieckiego podczaspiątkowej sesji rady miejskiej zawnioskował radny Jacek Krata z klubu Razem Dla Rozwoju.

- Nasz klub od samego początku zaczął negatywnie oceniać prezydenta po tym jak zwolnił wiceprezydenta Pawła Jegiera, który według nas był najlepszym wiceprezydentem. Później było zaniechanie budowy portu multimodalnego w Karsznicach, który był szansą dla rozwoju naszego miasta. Źle oceniamy również niestabilność w miejskich spółkach - mówił radny.

Prezydent Piotr Niedźwiecki w trakcie sesji stwierdził, że poczynania radnych przyjmuje ze spokojem. 

- Ja już miałem w swojej historii sytuację, w której obniżono moje wynagrodzenie o pięć tysięcy złotych. Nie wolno w ten sposób karać prezydenta. To jest pewna forma rewanżu za suwerenne decyzje prezydenta związane z doborem współpracowników prezydenta - mówił Niedźwiecki. 

Ostatecznie radni zdecydowali jednak o zniesieniu tego punktu z porządku obrad. Według projektu uchwały po obniżce prezydent Piotr Niedźwiecki miałby zarabiać 9240 zł brutto. Dotychczas było to 12 tysięcy złotych.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką