Logo Radio Łódź

"Obudziła w dzieciach pasję, chcemy żeby została". Akcja w obronie nauczycielki tańca

Rodzice dzieci uczęszczających do Akademii Tańca 4 - 20 ze Skierniewic organizują akcję poparcia dla prowadzącej zespół Moniki Kotowskiej. Boją się, że nauczycielka, której zmieniono warunki pracy, będzie zmuszona odejść.

(Fot. Akademia Tańca 4-20)

Akademia gromadzi 170 tancerzy, występujących na scenach polskich i zagranicznych. Współpracuje z najlepszymi polskimi choreografami, m.in. Piotrem Galińskim. Zespół jest taneczną wizytówką miasta. - To doskonale zorganizowana grupa - mówią rodzice . - Jesteśmy zszokowani, że osobie tak kompetentnej i zaangażowanej zaproponowano warunki, których zaakceptować nie może. Nie wyobrażamy sobie, żeby osoba taka jak pani Monika, która całe życie poświęciła Akademii, odeszła. Ona nie tylko uczy tańca, ale dba też o muzykę, choreografię, uczestniczy w przygotowaniu kostiumów.  Wychowankowie są do niej bardzo przywiązani, mówią, że praca z nauczycielką jest całym ich życiem - podkreślają rodzice. 

Posłuchaj relacji: 

Pismo w tej sprawie z podpisami rodziców trafiło już na biurko prezydenta Skierniewic. W przyszłym tygodniu ma zostać zorganizowane spotkanie dyrekcji centrum kultury, władz miasta i opiekunów dzieci ze szkoły tańca. 

(Fot. Akademia Tańca 4-20)

Prawda jest taka, że jeżeli już komuś obiecano tą posadę to nie dojdzie do żadnego kompromisu. Dyrektor Centrum zapewnia, że Akademia 4-20 to flagowa forma ośrodka i na pewno nie przestanie istnieć - nie odwołał się Pan dyrektor do problemu tylko go pominął w odpowiedzi - takie spostrzeżenie. Jak domyślam się chodziło, że akademia nie przestanie istnieć, ale prowadzący się zmieni. Natomiast nie wiem, czy włodarz się orientuje, że jeżeli takie poparcie jest dla tej Pani to zapewne z jej odejściem odejdą również wychowankowie. a wprowadzenie kogoś nowego nie zadziała na plus - nie będzie można się chwalić dorobkiem artystycznym poprzedniej osoby, zachęcić dzieci do nieznanej osoby (a jeżeli znanej to z jakiegoś powodu wcześniej nikt nie wybrał tej opcji) - ciężka sprawa. Ponadto świadku tanecznym wszyscy się dobrze znają, więc w takiej sytuacji mało kto(dobrzy choreografowie/instruktorzy) by się pchał w to ... Polityczne rozgrywki kosztem dzieci wg mnie. Natomiast jeżeli w opinii rodziców coś nie działa, a "konsultacje" nie przyniosą rezultatów zawsze mogą Państwo wnieść skargę do Ministerstwa Kultury - robią audyt i trzepią wszystko lub zrobić protest zapowiedziany z zaproszeniem mediów telewizyjnych (z chęcią przyjeżdżają) - wtedy wizerunkowa potwarz.

GośćEdyta

Monika Kotowska- wybitny choreograf z wielką wyobraźnią, świetny pedagog tańca. Prowadziła w Łodzi warsztaty dla tancerzy naszego zespołu, przygotowała choreografie, które zdobyły czołowe miejsca na międzynarodowych festiwalach, posiadamy je w bieżącym repertuarze, zawsze ciepło przyjmowane przez publiczność. Zespół pani Moniki wystąpił na wspólnej imprezie dla dzieci na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Jej tancerze prezentują bardzo wysoki poziom techniczny, wykonawczy , poruszają się swobodnie w wielu technikach tańca. A Monika...jest artystką, wizjonerką o niebywałej wrażliwości a przede wszystkim PIĘKNYM CZŁOWIEKIEM, nieskażonym nieuzasadnioną pychą i może własnie te cechy dały komuś zielone światło by niszczyć to co robi.Nie pozwolimy!!!!
Edyta Karbowska , Zespół Artystyczny Pędziwiatry

Pani Monika to bardzo pozytywna i energiczna osoba bez niej to nie będzie ten sam zespół

Tancerka gr. 3M

Na zajęcia taneczne uczęszczałam od dziecka, ale dopiero tu, w Akademii tańca 4-20 poczułam się najlepiej! Poznałam wielu wspaniałych ludzi od których mogłam czerpać tyle inspiracji i motywacji. Nawiązałam znajomości, ale przede wszystkim poznałam podstawy tańca jazzowego. Miałam okazję wyjechać na obozy taneczne, przeglądy. Pani Monika zawsze dbała o nas, o to abyśmy do każdego nawet tego najmniejszego występu zostali jak najlepiej przygotowani. Organizowała warsztaty z najlepszymi choreografami z całej Polski właśnie po to żebyśmy stali się coraz lepszymi tancerzami. Na zajęciach zawsze panuje świetna atmosfera i naprawdę uwielbiam przebywać z ludźmi z Akademii i z p. Moniką, która jest przemiłą osobą. Nie wyobrażam sobie, że osoba, która poświęciła całe życie tańcu musiałaby z tego zrezygnować.

Tancerka

Jestem tancerką akademii tańca 4-20 już od 7 lat. Dzięki pani Monice Kotowskej naszej wspaniałej choreograwce pokochałam taniec. Od małego chodziłam na tańce z wielką chęcią do pracy i do tańczenia nowych bardzo fajnych, ciekawych i zabawnych choreografi, które pani Monika sama wymyślała i nas ich uczyła przygotowując do różnych przeglądów tanecznych, w których dzięki pani Monice zdobywaliśmy osiągnięcia.
Również dzięki pani Monice poznałam dużo bardzo dobrych tancerzy, mistrzów świata w tańcu, z którymi mieliśmy zaszczyt pracować. Takich jak Ada Patłaszyńska, Darek Bujnowski, Piotr Galiński i wiele innych. Nie wyobrażam sobie zespołu bez pani Moniki i mam nadzieję, że Akademia przetrwa, a pani Monika nadal będzie kontynuować swoją pracę jako choreograf i opiekun Akademii tańca 4-20.

Nie wyobrażam sobie akademii tańca 4-20 bez Pani Moniki. Tak wspaniałej osoby jaką jest ona często się nie spotyka. To ona sprawiła, że pokochałam taniec nade wszystko. Jej uśmiech i zaangażowanie sprawia, że chętnie tam chodzę , bo jest super atmosfera i fajni ludzie. Pozwólcie nam młodym tancerzom rozwijać swoją pasję z Panią Moniką.

Jestem tancerką tej akademii już od 8 lat i nie mogę nawet myśleć że mogłabym to wszystko stracić. Pani Monika jest dla nas jak druga matka a akademia to moja rodzina. To właśnie tu daje upust swoim emocjom tu się odstresowuję i spędzam super chwile. Poznałam tu super ludzi. Taniec jest moją pasją i właśnie w 4-20 moge go rozwijać. Dzięki pani Monice mamy kontak z takimi tancerzami jak Darek Bujnowski czy mistrzyni świata Ada Patłaszyńska lub Piotr Galiński. Nie zamierzam tego stracić. Akademia wygramy!!! <3

Jestem tancerką tej akademii już od 8 lat i nie mogę nawet myśleć że mogłabym to wszystko stracić. Pani Monika jest dla nas jak druga matka a akademia to moja rodzina. To właśnie tu daje upust swoim emocjom tu się odstresowuję i spędzam super chwile. Poznałam tu super ludzi. Taniec jest moją pasją i właśnie w 4-20 moge go rozwijać. Dzięki pani Monice mamy kontak z takimi tancerzami jak Darek Bujnowski czy mistrzyni świata Ada Patłaszyńska lub Piotr Galiński. Nie zamierzam tego stracić. Akademia wygramy!!! <3

Tancerka

Akademia tańca 4-20 to jeden z najlepszych zespołów jazzowych w kraju i to wszystko jest zasługą pani Moniki Kotowskiej. To ona tworzy niesamowitą atmosferę i przede wszystkim uczy tańca na najwyższym poziomie. Taniec to nieodłączna część mojego życia. W Akademii jestem od 9 lat i nie wyobrażam sobie być w innym zespole, a tym bardziej żeby ktoś inny mógł nim kierować. Pani Monika nauczyła nas pokory,pewności siebie i wiary w to, że ciężką pracą jesteśmy w stanie dużo osiągnąć. Pokazała nam jak wielka siła tkwi w grupie i pomimo tego, że tak naprawdę każdy jest inny staliśmy się rodziną. Nie sposób nie zapamiętać wspólnych wyjazdów, niezliczonej ilości śmiechu, godzin spędzonych na sali, radości z wygranych przeglądów. Wszystkie skojarzenia związane z tańcem zmierzają właśnie ku pani Monice Kotowskiej, która obudziła w nas pasję. Wiem, że nie znajdę nigdzie takiego instruktora tańca i pedagoga jak pani Monika. Dlatego pomimo tego, że studiuje w innym mieście wracam co weekend na zajęcia i nie wyobrażam sobie, żeby ten zespół mógł przejąć ktoś inny.

Tancerka grupy 3M

Od początku taniec był częścią mojego życia, jednak profesjonalnie rozpoczęłam przygodę z nim w Akademii Tańca 4-20. To tu poznałam podstawy tańca jazzowego, otrzymałam pierwsze zajęcia baletowe, wyjechałam na pierwsze obozy i zawiązałam wiele fantastycznych znajomości. A wszystko to dzięki pani Monice Kotowskiej, która jest kierownikiem zespołu od ponad 20 lat. Dzięki jej zaangażowaniu, determinacji, ciężkiej pracy i wielkiemu sercu, które wkłada w każde zajęcia Akademia Tańca 4-20 istnieje i to na tak wysokim poziomie. Mam nadzieję, że Akademia przetrwa jeszcze bardzo długo a Pani Monika będzie nadal kontynuowała swoją pracę w tym zespole!

Skandal! Pani Monika nie tylko tworzy choreografie i uczy tańca, ale również jest "mamą" i osobą, z której dzieci biorą od najmłodszych lat przykład. W młodych grupach jest rozpalana pasja, która staje się częścią ich życia, co widać bardzo dobrze na przykładzie grupy senior - i to wszystko dzięki tej Pani. Zwolnienie Pani Moniki, to strzał w kolano dla miasta Skierniewice.

Tancerka grupy Senior

Pani Monika prowadzi Akademię Tańca 4-20 przez 20 lat, to Ona tworzy ten zespół i sprawia, że tak wiele dzieci chce w nim tańczyć, rozwijać sie i uczyć. Pani Monika to osoba, która porywa za sobą tłumy. Tańczę w 4-20 juz 10 lat. Pani
Monika to dla mnie druga mama. Jestem studentką i aktualnie mieszkam w Warszawie. Próbowałam uczęszczać na zajęcia taneczne w stolicy, żeby zapełnić pustkę po opuszczeniu po maturze skierniewickiego 4-20, jednak nigdzie nie znalazłam zajęć prowadzonych w takiej wyjątkowej atmosferze, jaką potrafi stworzyć Pani Monika. Postanowiłam więc wrócić do 4-20 i dojeżdżać do Skierniewic w każdy weekend, żeby móc wystartować w przyszłym roku w Mistrzostwach Polski, do których Pani Monika aktualnie przygotowuje najstarszą grupę! Powinnismy teraz być na sali i ćwiczyć, a nie walczyć o to, żeby to w ogóle doszło do skutku! Takiego pedagoga, choreografa, artystę i managera zespołu w jednym nie spotyka się nigdzie indziej. Pani Monika to wyjątkowy człowiek, który włożył całe swoje serce, żeby zespół 4-20 funkcjonował tak, jak funkcjonuje teraz. My- tancerze doceniamy to, ale kwestia tego, żeby wreszcie zauważyły i uświadomiły sobie to osoby, które "mogą" jednak trochę więcej niż my...

Paulina P.

Jestem tancerką Akademii Tańca 4-20 już od 10 lat i nie wyobrażam sobie, aby moja rodzina, którą wspólnie tworzymy, rozpadła się przez jedną osobę. Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu i nie wyobrażam sobie, aby Pani Monika straciła kierownictwo nad SWOIM zespołem. To dzięki NIEJ tańczymy na światowym poziomie, to dzięki NIEJ jeździmy i zdobywamy nagrody, to dzięki NIEJ tworzymy tak wspaniały 'dream team'. Akademia Tańca 4-20, wizytówka Skierniewic, to najlepsze miejsce, najlepsze treningi i najlepsi ludzie. To zespół, który nie tylko uczy tańczyć, ale również uczy życia, o czym sama się przekonałam.

Ta Pani, niejednokrotnie udowadniała, że na scenie, podczas spektakli jej choreografie mogą sprawić cuda. Nie słyszałem o innej takiej nauczycielce tańca która by tak rozpalała pasję w młodych osobach. Takich osób potrzebnych jest więcej, a na pewno nie mniej. Musi zostać.

Chora sytuacja! Jak można zwolnić kogoś kto tyle poświęcił dla grupy i dla miasta! Pozbyć się kogoś kto dba o rozwój młodzieży, aby czymś ja zainteresować, zająć a nie siedzeniem pod blokiem i szwendaniem się po mieście. Zwykłe kolesiostwo i chęć obsadzenia na stołkach swoich...

GośćKarina

Pracuję z nią tworzą kostiumy dla 4-20 kilka lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że takiej nauczycielki tańca i choreografki nie ma w Skierniewicach ba nawet w województwie .Jest mistrzem w swoim fachu!!!

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką