Logo Radio Łódź

Budżet obywatelski w łódzkim wydaniu. Które osiedla są najaktywniejsze?

Trwa kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Łodzi. Do tej pory na wybrane projekty zagłosowało już 16 tysięcy mieszkańców miasta. W sobotę (17 września) odbędzie się I edycja Festiwalu Budżetu Obywatelskiego, na którym prezentowane będą poszczególne pomysły. Tak, aby przekonać tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji.

Do wzięcia udziału w I Festiwalu Budżetu Obywatelskiego i zagłosowania na wybrane propozycje zachęca między innymi Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej (Fot. Magdalena Duda)

Pierwszy Festiwal Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 na ulicy Piotrkowskiej. Wystąpi Angelika Kłaczyńska znana z programu The Voice of Poland, pojawią się również liczne atrakcje dla najmłodszych. Jednak najważniejszym powodem, dla którego warto będzie się wybrać na główną ulicę naszego miasta są prezentacje poszczególnych projektów, na które można głosować. - Pojawi się ponad sto stoisk, to rekordowa frekwencja - do wzięcia udziału w imprezie zachęca Piotr Kurzawa z Urzędu Miasta. - Prezentowane będą bardzo różnorodne projekty. Nie zabraknie również śpiewów, tańców i poczęstunku. Zachęcam przede wszystkim mieszkańców naszego miasta. Przyjdźcie, nawet jeśli już oddaliście swój głos - mówi. Wydarzenie potrawa do godziny 18:00.

Do tej pory zagłosowało już 16 tysięcy łodzian. Najbardziej aktywni są mieszkańcy trzech osiedli: Teofilów-Wielkopolska, Widzew- Wschód i Olechów-Janów. - Dziękujemy za tą aktywność i prosimy o więcej - mówi Grzegorz Justyński z Urzędu Miasta. Radny Bogusław Hubert apeluje natomiast, by głosować na więcej, niż tylko jeden projekt. - Przypominam: każdy z nas ma pięć głosów na zadania zgłoszone w ramach osiedli i pięć na projekty ponadosiedlowe - dodaje.

Wśród propozycji zgłoszonych przez łodzian znalazły się między innymi remonty chodników, budowa placów zabaw i walka z hałasem w szkołach. Nie zabrakło również mniej spodziewanych pomysłów, takich jak zorganizowanie mistrzostw Łodzi w dronach i budowa pomnika jednorożca. Swoje głosy można oddawać drogą papierową (do końca tygodnia) i przez internet (do 9 października).

Na realizację zwycięskich projektów miasto przeznaczy 40 milionów złotych.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką