Gatta wygrywa Superpuchar

Futsalowy Mistrz Polski okazał się lepszy od zdobywcy Pucharu Polski. Gatta Active Zduńska Wola wygrała mecz o Superpuchar Polski. Zduńskowolanie zwyciężyli w Chojnicach z tamtejszym Red Devils 3:2.

(Fot. Materiały klubu Gatta Active Zduńska Wola)

Piłkarze Gatty prezentowali się dość ospale. W 12. minucie do siatki rywali trafił niezawodny Daniel Krawczyk. Dopiero w drugiej połowie zduńskowolanie podwyższyli prowadzenie za sprawą Mariusza Milewskiego. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Jednak poskładana tuż przed sezonem drużyna gospodarzy obudziła się w 32. minucie i dzięki Jakubowi Gronowskiemu zdobyła bramkę kontaktową. W samej końcówce wynik podwyższył Igor Sobalczyk, a na jego gola odpowiedział jeszcze Marcin Wanat. Zduńskowolanie zdobyli tym samym pierwszy Superpuchar Polski w historii klubu. Grę muszą jednak poprawić bo już w ten weekend czeka ich inauguracja futsal Ekstraklasy. Rywalem Gatty będzie Euromaster Chrobry Głogów. Ten mecz w sobotę o godz. 18 w Zduńskiej Woli.

Red Devils Chojnice - Gatta Active Zduńska Wola 2:3 (0:1)

0:1 - Daniel Krawczyk (12')
0:2 - Mariusz Milewski (24')
1:2 - Jakub Gronowski (32')
1:3 - Igor Sobalczyk (39')
2:3 - Marcin Wanat (39')