Gatta wygrywa na inaugurację!

Piłkarze zduńskowolskiej Gatty Active bardzo dobrze rozpoczęli turniej preeliminacyjny do UEFA Futsal Cup. Mistrzowie Polski rozbili luksemburski ALSS Munsbach 10:4.

(Fot. Materiały klubu Gatta Active Zduńska Wola)

Zduńskowolanie szybko rozpoczęli strzelanie, już w 2. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Kiełpiński. W 5. minucie swoje trafienie dołożył Igor Sobalczyk, a w 9. Michał Marciniak. Prowadzenie 3:0 po 10 minutach gry pozwoliło nieco uspokoić grę. W pierwszej połowie luksemburczycy odpowiedzieli golem z rzutu karnego, jednak Gatta szybko podwyższyła rezultat za sprawą golas zdobytego przez bramkarza Dariusza Słowińskiego i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 4:1.

W drugiej połowie Gatta nie zwalniała tempa i kolejne gole zdobywali Marciniak, Kiełpiński, Sobalczyk i Milewski. Na ten pokaz siły Luksemburczycy odpowiedzieli trzema golami.

W czwartek Gatta zmierzy się w kolejnym spotkaniu z SK Tirana z Albanii. W sobotę zduńskowolanie zagrają z gospodarzami turnieju Brezje Mariborem. Do fazy grupowej awansuje tylko zwycięzca turnieju.