Polsko-ukraińska kolekcja ubrań
W Centrum Promocji Mody ASP można oglądać wystawę "Symbole tożsamości – tradycja i nowoczesność". To efekt międzynarodowego projektu, dzięki któremu powstała kolekcja ubioru, nawiązująca do narodowych i europejskich korzeni.

Studenci, współpracujących od kilku lat, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Narodowej Akademii Sztuki we Lwowie, uczestniczyli w warsztatach na Huculszczyźnie, gdzie zapoznali się z kulturą i sztuką tego regionu. Zwiedzili muzea etnograficzne we Lwowie, Jaremczy i w Kołomyi. Mieli dostęp do unikalnych materiałów zgromadzonych w muzealnych magazynach, co pozwoliło im na głębszą analizę tematu.
Uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji „Wpływ etnokultury na sztukę współczesną i design”. Konferencja zorganizowana była przez Muzeum Sztuki Ludowej Huculszczyzny i Pokucia im. Josafata Kobrzyńskiego w Kołomyi. Podobne warsztaty odbyły się w Polsce, w okolicach Łodzi. Tutaj studenci z Polski i Ukrainy zapoznali się z kulturą i sztuką ludową okręgu łowicko – sieradzko – rawskiego.
Uczestniczyli w konferencji „Łowicki strój ludowy – tradycja żywa” zorganizowanej przez muzeum w Łowiczu. Zwiedzili skansen w Maurzycach, muzeum w Łowiczu a także etnograficzne zbiory w prywatnej galerii. Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi udostępniło zbiory, również te nie pokazywane szerszej publiczności. Studenci brali udział w wykładach i prezentacjach polskich i ukraińskich etnografów.
Końcowym efektem programu jest kolekcja współczesnych ubiorów inspirowanych materiałami zgromadzonymi w trakcie warsztatów etnograficznych, prezentowana w Galerii LOOK - Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi.
Wystawę można oglądać do 4 kwietnia.
