Logo Radio Łódź

Pomysł na Dzień Dziecka. Sprawdź program

Dwudniowe świętowanie Dnia Dziecka obfituje w szereg wydarzeń. Sprawdźcie, co dla Was wybraliśmy.

(Fot. materiały prasowe)

Niedziela, 31 maja

Zostań gwiazdą dubbingu [kino]

Cinema City zaprasza w weekend Dnia Dziecka od 30 maja do 1 czerwca na niezwykłe wydarzenie, w którym dzieci będą mogły spełnić swoje największe marzenie – zostać gwiazdą dubbingu w filmie animowanym Mały Książę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, a na wszystkich, którzy odwiedzą w tych dniach kino czekają smakowite słodycze.

(Fot. materiały prasowe)

Atrakcje w Manufakturze [zabawa]

W sobotę i niedzielę w rotundzie, w ramach akcji Autotraper Junior Akademia, stanie miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych. Będą w nim znaki, skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ronda i sygnalizacja świetlna.O każdej pełnej godzinie od godz. 11 najmłodsi wezmą udział w specjalnych prezentacjach na scenie. Minispektakle w przystępny sposób wytłumaczą przepisy drogowe oraz zasady bezpiecznego korzystania z ulic i chodników. Najmłodsi miłośnicy motoryzacji będą mogli zasiąść za kierownicą elektrycznych miniterenówek i sprawdzić znajomość przepisów w praktyce. Atrakcje w ramach Autotraper Junior Akademii przewidziano w godz. 10-20.

W niedzielę dzięki łódzkiej Fundacji Kuźnia Skrzydeł najmłodsi goście Manufaktury będą mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Podczas „Young Talent Show”, na rynku, przed budynkiem Elektrowni stanie scena i czerwony dywan, po którym małe gwiazdy będą spacerować w blasku fleszy. Dzieci będą mogły zaprezentować swój talent na scenie, a potem wziąć udział w sesji zdjęciowej przy tzw. ściance i udzielić wywiadu przed kamerą.

Na rynku, przez cały weekend będą stały trzy karuzele dla najmłodszych, z których dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie. 

(Fot. materiały Manufaktury)

Świerszczykowe wierszyki w ŁDK-u [literatura]

 

SOBOTA – 30 MAJA 2015.

- 10.00-16.00 - KIERMASZ KSIĄŻEK I GIER ROZWIJAJĄCYCH WYOBRAŹNIĘ.

WYDAWNICTWA I KSIĘGARNIE, KTÓRE ZAPREZENTUJĄ SWOJĄ OFERTĘ DLA NAJMŁODSZYCH: REMA, PODRĘCZNIKOWO, AKAPIT PRESS, ŁADNE HALO, MAŁE KSIĄŻKI, WYDAWNICTWO LITERATURA (sala 7) – wstęp wolny

- 10.00 i 11.00 – WARSZTATY ZOO, NA SPOTKANIU POJAWIĄ SIĘ NIEKTÓRZY PODOPIECZNI OGRODU ZOOLOGICZNEGO. (sala 6) – wstęp wolny

- 10.30-14.00 - ŚWIERSZCZYKOWE ZABAWY  - „CO CHRONIMY?” – ZABAWY POLEGAJĄCE NA STWORZENIU ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI EKOLOGICZNEJ (sala 101, 102, 103) – wstęp wolny

- 12.00-14.00 – ŚWIERSZCZYKOWE ZABAWY UCZĄCE TWORZENIA KSIĄŻKI EKOLOGICZNEJ (sala 114) – wstęp wolny. ZABAWY PROWADZĄ PRZEDSTAWICIELE WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W ŁODZI.

- SPOTKANIA Z AUTORAMI KSIĄŻEK (sala 7) – wstęp wolny

- 14.00 - SEANS FILMOWY DLA NAJMŁODSZYCH "UPS! ARKA ODPŁYNĘŁA" (KINO SZPULKA) BIELTY: DZIECI 10ZŁ, DOROŚLI 14 ZŁ.

 

NIEDZIELA - 31 MAJA 2015.

- 10.00 – 11.30 – PRZESŁUCHANIA MAŁYCH RECYTATORÓW

- 11.30 – 13.00 – ŚWIERSZCZYKOWE ZABAWY – RECYCLING NA WESOŁO (sala 7)

- 12.00 – 13.00 – ŚWIERSZCZYKOWE ZABAWY – WIERSZYKI TRZESZCZYKI, CZYLI POTYCZKI JĘZYKOWE DLA DZIECI (sala 6)

- 11.30 – 13.30 – ZABAWA UCZĄCA TWORZENIA KSIĄŻKI EKOLOGICZNEJ (sala 313)

- 13.30 – 14.00 – ZABAWA INTERAKTYWNA „CIEPŁO CIEPLEJ GORĄCO” (Kino SZPULKA)

- 14.00 – 15.30 – FILM O TEMATYCE PRZYRODNICZEJ DLA DZIECI (Kino SZPULKA i sala 6)

16.00 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE WOJEWÓDZKIEGO EKOLOGICZNEGO DNIA DZIECKA Z LITERATURĄ I SZTUKĄ – ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI, KONCERT LAUREATÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD GRAND PRIX (Sala Kolumnowa)

(Fot. Konrad Ciężki)

Dzień dziecka z ASP [plener]

Po raz pierwszy w "dolince" u zbiegu Wojska Polskiego i Palki odbędzie się: "Dzień Dziecka z ASP w dolinie rzeki Łódki".

W niedzielę 31 maja od godziny 11.00. zaplanowano: pokazy mody dziecięcej, występy zespołów tanecznych, foodtrucki. Zajęcia dla dzieci zaplanowali też pracownicy Łódzkich Wodociągów. Zaprezentują przygotowaną specjalnie na ten dzień "kurtynę wodną", będzie można przejechać się na "wodnym rowerze" sprawdzić się w grach zręcznościowych nad Łódką. Podczas imprezy odbędzie się taż spacer doliną rzeki z przewodnikiem. 

(Fot. materiały prasowe)

Zajęcia w Muzeum Miasta [warsztaty]

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu Galeria Małego Mistrza
Prowadząca: Paulina Dzwonkowska
Miejsce: hol główny
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Wstęp bezpłatny z okazji Dnia Dziecka, ilość miejsc ograniczona.

(Fot. pl.wikipedia.org )

IMPRO ATAK dla Małych i Dużych [teatr]

Dorosła publiczność pokochała IMPRO, dlaczego więc nie zaimprowizować z nieco młodszymi Widzami? Jakie pomysły czają się w głowach małej publiczności? Jakie role przydzielą aktorom dziecięcy reżyserowie? Przekonajmy się na pokazie IMPRO ATAK dla Małych i Dużych!

IMPRO to zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi”. Zadaniem aktorów staje się zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Dlatego każdy wieczór jest niepowtarzalny, a improwizowane sceny prowadzą do zabawnych i niekiedy absurdalnych sytuacji.

31 maja 2015 / niedziela / godz. 11.00 / Mała Sala / Zachodnia 93 /

(Fot. materiały Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka)

Poniedziałek, 1 czerwca

Miejski Dzień Dziecka [program]

Miasto przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Łodzi z okazji Dnia Dziecka.
Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

W najbliższą niedzielę w hali MOSiR przy ulicy Skorupki i na terenach wokół hali przygotowano gry z nagrodami, konkursy i zabawy.

Radosław Podogrocki, dyrektor MOSiR: - Moc atrakcji jest przygotowana. Postaraliśmy się, by wszystkie kluby, organizacje, które z nami współpracują, przygotowały dla dzieci jakieś niespodzianki. Będą pokazy sportowe, będzie można sprawdzić, czy dziecko ma jakiś talent sportowy w danej dyscyplinie.

Jedną z największych atrakcji będzie darmowy popcorn i wata cukrowa dla wszystkich dzieci. Ale nie tylko najmłodsi będą mogli liczyć na dobrą zabawę. Atrakcje przygotowane są również dla rodziców. - Zapraszamy całe rodziny, bo oferta jest kompleksowa. To znaczy, że dzieci będą miały gdzie i jak się bawić, a rodzice będą mieli swoje atrakcje, które są dla nich przygotowane - zachęca dyrektor Podogrocki.

Piknik z okazji Dnia Dziecka rozpocznie się na najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 i potrwa do 15:00.

Eksperymenty na głos i instrumenty [muzyka]

Dzień dziecka w Filharmonii Łódzkiej

g. 17.00 Navicula - warsztaty „Inaczej widzę, słyszę i czuję, ale… próbuję”

Warsztaty umożliwią wejście na chwilę w rolę dziecka z autyzmem i poczucie „na własnej skórze”, jak bardzo problemy sensoryczne, z którymi boryka się ono na co dzień, zmieniają jego odbiór bodźców ze świata zewnętrznego i jak trudno mu w związku z tym funkcjonować. Pod hasłem „Alternatywne formy komunikacji” uczestnicy będą mieli okazję poznać inne formy komunikacji niż mowa. Obejrzą różnego rodzaju narzędzia pozwalające na tworzenie komunikatów za pomocą symboli.

g. 18.00 koncert „Eksperymenty na głosy i instrumenty”

Interaktywny koncert o charakterze parateatralnym. Wykonawcy wystąpią... w kostiumach naukowców! Dzieci będą aktywnie uczestniczyć w eksperymentach z instrumentami i obrazkami. Wystąpią zespół Kwartludium i beat-boxer Patryk „Tik Tak” Matela. Koncert poprowadzi Malina Sarnowska.

Wykonawcy: Zespół Kwartludium, Patryk „Tik Tak” Matela

(Fot. materiały prasowe)

Wróżki, Czarodzieje, Czarownice [teatr]

Tym razem w ramach Bardzo Małej Literackiej dokładnie w Dniu Dziecka wspólnie przeniesiemy się w krainę magii. Dzieci opowiedzą o najbardziej znanych wróżkach i czarodziejach. Przypomnimy sobie, jakie mieli zdolności i w jaki sposób je wykorzystywali, jakimi rekwizytami się otaczali. Wspólnie wyrecytujemy bajkowe zaklęcia i sprawdzimy, co się zmieni. Sami też wymyślimy własne zaklęcia.

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat tradycyjnie poprowadzi Karolina Kołodziej, autorka książki dla dzieci Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście, pracownik Katedry Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego, prywatnie mama siedmioletniego Stasia i czteroletniej Basi.

1 czerwca 2015 / poniedziałek / godz. 17.00 / amfiteatr na świeżym powietrzu / Zachodnia 93 / wstęp bezpłatny

(Fot. facebook.com)

Bajki arabskie dla dorosłych [Centrum Dialogu]

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka obfituje w setki wydarzeń dla najmłodszych. Centrum Dialogu ma propozycję dla dorosłych.

Wspólnie z Katedrą Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydawnictwem Blue Bird zaprasza na słuchanie pięknych BAJEK ARABSKICH.

Wybór 28 bajek arabskich prezentuje najrozmaitsze opowieści z różnych części świata arabskiego: od Zatoki Perskiej po Ocean Atlantycki. Są to opowieści z Kataru, Iraku, Syrii, Palestyny, Egiptu, Libii, Tunezji i Maroka, a także takie, które mają charakter ogólnoarabski. Wśród tych ostatnich wyróżnić należy bajki zaliczane do kanonu klasycznej literatury arabskiej (przede wszystkim ze słynnego cyklu Kalila i Dimna z VIII w.) oraz należące do literatury ludowej, jak te opowiadające o przemyślnym wesołku imieniem Dżuha. Są to zarówno bajki bajki magiczne, jak i obyczajowe, czasem zaś pouczające opowiastki, w których brak magii i czarów, jest natomiast dużo mądrości. Bo przecież bajki mają nie tylko bawić, ale także uczyć. Nie mogło w nich zabraknąć tajemniczych stworów czyli dżinnów i ghuli, jak i zwykłych elementów krajobrazu miast i wsi arabskich. W trakcie lektury okaże się jednak, że w tym dalekim nam kulturowo, choć bliskim geograficznie świecie nie wszystko jest dziwne i niezrozumiałe. W niektórych bajkach znajdziemy tematy znane także z naszych bajek, jak choćby o niedobrej macosze. Człowiek wszędzie jest człowiekiem. I choć zawsze kształtuje go kultura, to niektóre problemy mają charakter ogólnoludzki. Oprócz tego, co nas dzieli, są więc sprawy, które nas łączą. I to jest najważniejszy przekaz tej książki.

Spotkanie poprowadzi prof. dr. hab. Marek M. Dziekan, wybrane baśnie przeczytają profesjonalni aktorzy, planujemy także niespodziankę!

godz. 18.00, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83, wstęp wolny

(Fot. Paulina Stępień)

Jakim cudem chora psychicznie kobieta prowadzi warsztaty dla dzieci ? !

Paulina Dzwonkowska leczy się od kilkunastu lat u Psychologów i Psychiatrów, miała przepisywane psychotropy, leki uspakajające, leczy nadpobudliwość i depresje. Pochodzi z patologicznej rodziny, gdzie patologia jest od lat, jej babcia zostawiła jej matkę, potem jej brat Dominik Dzwonkowski molestował ją seksualnie przez kilka lat, kiedy kazał się jej rozbierać i dotykała ja w intymne miejsca, to kto tu jest chory i kto ma chorą rodzinę? Do tego jak Paulina Dzwonkowska była w związku na studiach z wykładowcą ze swojego kierunku i planowała ślub, zdążyła pójść do łóżka z 5 facetami ! No tak jej rodzina i jej zachowanie są w 100% normalne !

×
W Aleksandrowie Łódzkim, w okolicy cmentarza, zapalił się samochód osobowy. Jak poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Jędrzej Pawlak - poszkodowana została jedna osoba, która doznała poparzeń. Na miejscu pracuje pogotowie i straż pożarna, przyczyny zdarzenia wyjaśni policja | W Aleksandrowie Łódzkim, w okolicy cmentarza, zapalił się samochód osobowy. Jak poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Jędrzej Pawlak - poszkodowana została jedna osoba, która doznała poparzeń. Na miejscu pracuje pogotowie i straż pożarna, przyczyny zdarzenia wyjaśni policja
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką