Wydarzenia środa, 07.06.2017

Aktualizacja XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi [ZDJĘCIA]
41 filmów, 11 wystaw i 5 dni święta ekologii - to program siedemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi.

Dasz wiarę? 16. Fotofestiwal w Łodzi
"Can you imagine? Dasz wiarę?" - to hasło tegorocznej edycji 16. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Studencki warsztat pracy
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego już po raz drugi podejmuje współpracę z Muzeum Sztuki, tworząc dla studentek i studentów możliwość współpracy z artystami i kuratorkami w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego.

"Lodzer Miszmasz". W łódzkim labiryncie kultury żydowskiej
Łódzkie Centrum Dialogu zaprasza na opowieść o żydowskiej Łodzi. Przechodząc specjalną historyczną ścieżką można dowiedzieć się m.in. skąd wzięli się łódzcy Żydzi, czym się zajmowali, jak rozwinęli przemysł, jak wygląda ich religia.

Kolejna off-dawka. Dotknij Teatru na BIS!
Do 24 czerwca ponownie prezentowane są w Łodzi spektakle teatru offowego. Powstały one dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Prace mistrza młodopolskiego pejzażu. Jan Stanisławski w Muzeum Miasta
Wystawa obejmuje ponad 40 prac wypożyczonych z Muzeum Narodowego w Krakowie, z handlowych galerii sztuki oraz od łódzkich kolekcjonerów prywatnych – miniaturowe pejzaży miejskie i wiejskie, czy impresyjne studia roślin i wody z twórczości Jana Stanisławskiego.

Body Worlds & The Cycle of Life. Niezwykła ekspozycja anatomiczna [ZDJĘCIA]
Ekspozycja jest poświęcona budowie człowieka. Pokazuje jak skomplikowanym a jednocześnie finezyjnym dziełem jest nasze własne ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

Mistrzowie Zza Kulis
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Greg Noo-Wak oraz Sieradzkie Centrum Kultury zapraszają na wystawę "MISTRZOWIE ZZA KULIS. Portret artystów rzemiosła teatralnego."

Młodożeńcy. Trzypokoleniowa wystawa w Muzeum Kinematografii [ROZMOWA]
Twórczość Jana Młodożeńca, jego ojca Stanisława oraz synów Piotra i Stanisława - można oglądać na wystawie w łódzkim Muzeum Kinematografii. To ekspozycja łącząca czterech artystów, trzy pokolenia, plakat, malarstwo, poezję i film.

Lena Kowalewicz-Wegner w drugiej odsłonie "Kwartałów awangardy”
Druga odsłona cyklu "Kwartały awangardy" poświęcona będzie wybitnej łódzkiej artystce Lenie Kowalewicz-Wegner.

50 dzieł na 50 lat pracy twórczej Ewy Marii Poradowskiej-Werszler
Okazałe klasyczne gobeliny, ręcznie folowane wełniane kompozycje czy subtelne lniane miniatury – dzieła obchodzącej 50-lecie pracy twórczej profesor Ewy Marii Poradowskiej-Werszler można zobaczyć na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Klimat Polski kresowej
Wileńskie radziużki, białoruskie dzierużki, huculskie kilimy i niezwykłe czarne hafty poleskie, pochodzące z dawnych Kresów na wystawie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi stanowić będą punkt wyjścia dla opowieści o codziennym życiu kresowiaków

Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych. Multisensoryczna wystawa
Punktem wyjścia dla opowieści o codzienności łódzkich fabryk będzie tkanina oraz jej właściwości. Osią, wokół której zbudowano wystawę jest tkanina przemysłowa. Zaprasza Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Od Matejki do Wojtkiewicza. Mistrzowie polskiego malarstwa w Muzeum Pałac Herbsta
Bogata kolekcja XIX-wiecznego polskiego malarstwa prezentowana jest na wystawie w Muzeum Pałac Herbsta.

Historia jednej rodziny. Rzemiosła dawnej Łodzi w Muzeum Włókiennictwa [ZDJĘCIA]
Przedwojenny trójgłowicowy automat do haftowania, dziurkarka do odzieży i ręczna maszynka do rysowania szablonów to urządzenia, które tuż po wojnie dały początek rodzinnemu zakładowi przy ul. Więckowskiego 4. Jego historię można poznać dzięki wystawie w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

"Sprusiak jakiego nie znamy". Nieznana twórczość łódzkiego artysty
Wystawa "Sprusiak jakiego nie znamy" jest pierwszą w Polsce ekspozycją ukazującą Tadeusza Sprusiaka nie jako malarza, ale przede wszystkim jako projektanta.

Aktualizacja "Nie ma dzieci są ludzie. Prawa dziecka to prawa człowieka". Wystawa w Centrum Dialogu
Wystawa nawiązuje do Wielkiej Szpery - mija właśnie 75 lat od dramatycznej akcji wywiezienia wszystkich dzieci poniżej 10 roku życia z łódzkiego getta do obozów zagłady. Zgromadzone prace mówią też o aktualnych wydarzeniach na świecie, których uczestnikami są najmłodsi. Przypominają o trwających wojnach, głodzie i przymusowej pracy.