Logo Radio Łódź

Ile zapłacimy za szkolną wyprawkę? | Ekonomia na co dzień

Złe wiadomości dla rodziców. W tym roku za szkolną wyprawkę przyjdzie im zapłacić o dziesięć procent więcej niż przed rokiem i aż o 40 procent więcej niż przed pandemią.

Takie wyliczenia podaje dziennik gazeta prawna. Za najtańszy koszyk podstawowych produktów dla ucznia trzeba zapłacić w najtańszych sieciach handlowych niecałe 40 złotych w najdroższych 150 złotych. Kwoty te obejmują koszyk podstawowych produktów kupowanych po jednej sztuce. Nie obejmują podręczników, które są darmowe tylko dla uczniów szkoły podstawowej. 

Pozostałe tematy:

  1. Wzrost cen napędzają drożejące paliwa i wyższe koszty utrzymania mieszkań. 
  2. Rynek wirtualnej rozrywki rośnie w siłę.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką