Jak mówić o niepełnosprawności i nie dyskryminować? | Strefa Publiczna
9 grudnia odbędzie się konferencja online dla dziennikarzy na temat: "Jak mówić o niepełnosprawności i nie dyskryminować". Jej organizatorem jest Spółdzielnia Socjalna Fado. A my juz teraz podpowiadamy jak rozmawiać z osobami głuchymi. Sprawa nie jest prosta, szacuje się, że na świecie używa się 200-300 języków migowych, których liczba stale rośnie. Zawierają one swoje własne słownictwo i zasady gramatyczne.

Sztuka migania, czyli jak porozumiewać się z osobą głuchą ?
Głusi najczęściej otaczają się osobami z tą samą przypadłością, co daje im poczucie przynależności do pewnej grupy, zrozumienia i wsparcia. Od słyszących oddziela ich bariera językowa, podobna do tej występującej u osób posługujących się różnymi językami.
Zaglądamy też do łódzkich muzeów, żeby sprawdzić czy są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Muzeum Miasta Łodzi kompleksowo dostosowało ofertę edukacyjną do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami podkreśla Paulia Długosz z Muzeum Miasta Łodzi

O dostępności do kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi dla osób z niepełnosprawnościami mówią Maja Pawlikowska z Działu Edukacji i Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk, która jest koordynatorką ds. dostępności Muzeum Sztuki w Łodzi .
Formularze rekrutacyjne. Jeden główny - ogólny do rejestracji, drugi do wyboru osób, z którymi chcą porozmawiać dziennikarze w formule Żywej Biblioteki. Niżej linki:
https://forms.gle/AhRYjobmwhMQ1XN56 - ogólny, główny formularz
https://forms.gle/Su7YERTCbrPefKtR9 - Żywa Biblioteka
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/446834112961559/
Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności z Programu Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa.
Koronawirus - co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |