Historia, smoki i czytanie z dzieckiem | Nasze dzieci
1 września to data, którą zna każdy uczeń. Czy bardziej kojarzy mu się z historią, czy z rozpoczęciem roku szkolnego – to już inna sprawa. U nas dzisiaj tematy, które w mniejszym lub większym stopniu będą krążyć wokół historii.

Znacie historie, które rozpoczynają się od słów „dawno, dawno temu?”. Zdarza się, że w takich opowieściach występują stworzenia nie z tej ziemi. Smoki fascynują nas tym, że potrafią latać i zieją ogniem. Ale czy dzisiaj dzieci jeszcze się ich boją? Dominik i Antek zaprosili do studia ekspertkę od smoków, dr Natalię Lemann z Uniwersytetu Łódzkiego. Posłuchajcie!
HISTORIA, KTÓRA POŁĄCZYŁA TATĘ I SYNA
Przy okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej zastanawiamy się, czy historia interesuje nasze dzieci. Jak się okazuje, są wśród nich prawdziwi pasjonaci – właśnie takich zaprosiłam do studia. Trzynastoletni Tomek uwielbia słuchać wojennych historii. To zainteresowanie, którym zaraził go tata (też Tomek). A jak wiadomo, wspólna pasja to świetny sposób na spędzanie czasu i tworzenie więzi.
PORADA RODZICA
Historię często poznajemy z książek. Ale żeby dzieci chciały je czytać, trzeba je tego nauczyć. Jak zacząć przygodę z książkami? O to pytamy blogerkę i polonistkę, Magdalenę Nowakowską:

DAWNO TEMU W WIELUNIU
Na koniec jeszcze o jednej książce, która dedykowana jest najmłodszym, a traktuje o trudnych momentach w historii. „Dawno temu w Wieluniu” to rymowana opowieść o największej tragedii w dziejach miasta, w którym rozpoczęły się bombardowania w czasie II wojny światowej. Jej autor, Wiesław Drabik zadbał o to, żeby przedstawić wojenne losy w przystępny sposób. Krzysiek Tubilewicz rozmawiał o tej książce z dyrektorem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, Iwoną Podeszwą:
Spotkania dla całej rodziny w Radiu Łódź w każdą niedzielę o 10-tej!